בית תוכנה, פיתוח תוכנות

תהליך פיתוח תוכנה

כל חברה אשר מעוניינת לבצע פיתוח תוכנה, צריכה להתמודד בשלב הראשוני עם מספר שאלות מהותיות :

  • מה מטרתה העיקרית של התוכנה שאתם רוצים לייצר.
  • מהם היכולות להם אתם (או החברה שאת שרותיה אתם שוכרים), זקוקים להן.
  • מהם ממשקי הניהול שצרכים להיות בפיתוח התוכנה

על מנת לענות על כל השאלות הללו, תפגשו עם נציג מהחברה וביחד תאפיינו את המערכת מבחינת המבנה הויראלי שלה, בהתאם לשני קריטריונים: הפעולות שמשתמשי הקצה יוכלו לבצע כאשר היא תהיה באוויר, ובאילו פעולות אתם יכולים לשלוט כמנהלי מערכת.

 

הפעולות שחשוב לבצע

בבואכם להזמין פיתוח מערכת עליכם להיערך לכך בהתאם. בשלב הראשון עליכם לרשום על נייר את כל הצרכים אותם אתם רוצים למלא באמצעות המערכת, (אלו הם הצרכים אשר יועברו אל הצוות המקצועי והמיומן בבית התוכנה).
בשלב שני עליכם לבצע עם בית התוכנה את ההגדרה הראשונית של המערכת מבחינה סכמתית, כגון כיצד להציג את המערכת כדי שמשתמשי הקצה יוכלו לבצע את הפעולות הנדרשות ואילו סוגי משתמשים עתידים להשתמש במערכת.


אילו פונקציות יוצגו במערכת למשתמשי הקצה, אילו שדות צריך לבנות במערכת , אילו פעולות ניתן לבצע במערכת ועוד. על מנת להשיג את המקסימום בשלב זה, עליכם להכיר אפליקציות רבות ככל האפשר, או לחילופין עליכם לשכור את שרותיה של חברה אשר מכירה פלטפורמות רבות.
בחנו את האפליקציה אשר אתם מכירים ובחנו את הפונקציות אשר הן מציעות לגולש, ובהתאם אמצו את היתרונות שלה ואתרו את הבעיות בתוכנה אשר מהן אתם רוצים להימנע בפיתוח התוכנה שלכם.

לאחר שיש בידכם את התרשים המדויק של המערכת אותה אתם רוצים לבנות,הינכם יכולים לעבור ליישום ולפיתוח המערכת.
דעו כי קיימים כיום פתרונות תוכנה רבים ומגוונים, ולכל אחד מהם עלות כספית שונה כמו גם משמעות תפעול מגוונת.

 

חיפוש בית תוכנה

השלב הבא שעליכם לבצע הוא למצוא את בית התוכנה איתה תרצו לעבוד ולהעלות לאוויר את הפרויקט האישי שלכם בהתאמה אישית.
בשלב זה נכון לבחור בחברה אשר מספקת פתרונות רחבי היקף, אשר יאפשרו לכם לייעל את החברה ולחסוך בעלויות בטווח הקרוב והרחוק גם יחד.
על החברה להיות מקצועית ומיומנת, בכדי שתוכלו להתאים לכם את המערכת גם מבחינה טכנולוגית ולשלב טכנולוגיות חדשות וישנות כאחד.
דרשו מהחברה להציג לכם עבודות קודמות אותן היא ביצעה, על מנת שתוכלו להתרשם מאיכות העבודה והמקצועיות שלה. 

ברוב המקרים קיים יתרון בעבודה עם חברה מקצועית ומבוססת על פני פרילנסר שזה אתה סיים לימודי הנדסת תוכנה ויצא אל השוק החופשי. למרות שקיימים הרבה פרילנסרים מוכשרים ומקצועיים מאוד, אי אפשר להחליף נסיון ותשתית שנבנו לאורך זמן.

 

מה עוד?

כל עסק זקוק גם לשירות המשלים – בניית אתרים, אפיון, תכנון, עיצוב אתר אינטרנט, עיצוב ממשק משתמש, עיצוב גרפי ומיתוג ויצירת זהות. האתר של העסק שלכם חייב להיות מושך וידידותי לגולש וכבר חלק גדול מהעבודה נעשתה. חלק מחווית המשתמש כוללת בתוכה את האפלקציות ואת המענה הכללי שמעניק העסק שלך לגולש.