בית תוכנה, פיתוח תוכנות

שירות אחסון לאפליקציות

אחסון שרתים לאפליקציות זהו שירות של אחסון מידע. המידע של האפליקציה צריך להיות במקום מוגן שיאפשר לה להיות זמינה באופן מתמיד מבלי שיהיו פריצות או ניסיונות להוריד אותה. פיתוח האפליקציה הוא תחום שהופך בשנים האחרונות לפופולרי ונראה כי כל אחד יכול ליצור לעצמו אחת, גם אם היא פשוטה ובסיסית. חלק חשוב לא פחות מבניית האפליקציה הוא האחסון שלה כיוון שאחסון לא איכותי עלול להפיל אותה ולהקשות על חווית המשתמש.


בחירת שרת אחסון

לפני שאתם בוחרים היכן לאחסן את השרת לאפליקציה שלכם כדאי שתיקחו בחשבון כמה נקודות:

  • מהו השטח שניתן לאחסן בחבילה - כל חבילה מאפשרת לכם להכיל נפח שונה ויש להתאים בין הצורך האמיתי שלכם לבין האפליקציה.
  • גיבויים - האם המקום אשר נותן לכם שירות מבצע גם גיבוי של האפליקציה (כמו למשל במקרים של ניסיונות פריצה) ואם כן, כל כמה זמן.
  • עלויות - עליכם להחליט לכמה זמן תרצו לרכוש את האחסון ובהתאם לתקופה ולשירות של האחסון להשוות בהתאם לנתונים אלו את המחירים.

 

בארץ או בחו"ל

אם יש לכם אפליקציה אשר מיועדת לקהל הישראלי, אתם יכולים לאחסן אותה בשרת הממוקם בארץ ואפילו רצוי שתעשו כך. אם האפליקציה שלכם מיועדת לקהל מחו"ל, מומלץ מאד שתשקלו לאחסן אותה דווקא על שרתים הממוקמים בחו"ל. כמובן, תמיד ניתן לשאול את ספקי השירות אם יש לכם ספק על איזה אחסון אתם צריכים, תקבלו את כל התשובות המתאימות לכם. בין אם אתם מאחסנים את האפליקציה בארץ או בחו"ל עליכם לשים לב לכללים שנרשמו למעלה ולהקפיד שיתבצעו גיבויים תקופתיים ושתעבורת הנתונים תתאים לאפליקציה שאתם פיתחתם.


התייעצות

בכל מקרה שיש לכם שאלה, כדאי מאד שתתייעצו עם העסק שנותן את השירות עצמו. העסק צריך להיות עם כל המידע הנדרש לכם ולהעמיד אותו לרשותכם ולמענכם. יש לזכור שאתם הלקוחות ואתם מצפים שהעסק יתן לכם לא רק שירות אלא גם מענה ובמידת הצורך יעזור לכם לבחור את החבילה המתאימה לכם, כפי שתוכלו למצוא כאן. לא תמיד החבילה הפופולרית תהיה החבילה המתאימה לצורך שלכם ולכן אם יש לכם שאלות או ספקות, כדאי מאד שתעלו אותן ותבחנו גם את השירות שקיבלתם ברמת התשובות לפני מועד סיום העסקה.

 

שירות לעסק שלכם

פיתחתם אפליקציה? היא בטח משמשת אתכם עבור העסק או עבור ההשקעה שלכם (במידה והאפליקציה אינה קשורה באופן ישיר לעסק שלכם). אם השקעתם בפיתוח של האפליקציה, ניתן לשער שעכשיו תרצו להשקיע באחסון איכותי שלה ולאפשר למשתמשים בה ליהנות ממידע זורם באופן קבוע. שימו לב לשירות שתקבלו, לקצב העברת הנתונים ורק לבסוף לעלויות. אם יש לכם ספקות, תמיד תוכלו להתייעץ עם לקוחות החברה, לקבל חוות דעת לאפליקציה שלהם ולשירות שקיבלו בעצמם. באותה העת בררו כמה משתמשים יש לאפליקציה והאם הם מרוצים מקצב תעבורת הנתונים וההגנה על השרתים בהם מאוחסנת האפליקציה שלהם.