בית תוכנה, פיתוח תוכנות

שירותי מחשוב לעסקים

בית עסק? כדאי שתדע!

מאז שהפכו המחשבים לגורם כל כך מרכזי בארגונים ובתי עסק, אין כמעט ארגון שיכול להסתדר היום ללא שירותי מחשוב מסודרים. בעבר, בעיקר בחברות קטנות ובינוניות, ניתן היה להסתפק בפתרונות מחשוב שניתנו מתוך החברה, באמצעות מחלקת המחושב והעומדים בראשה. היום, כאשר כל עסק מבסס את כל הפעילות שלו, מבחינה פנימית וחיצונית, על מערך המחשוב, כבר יש צורך בשכירת חברה המעניקה שירות מחשוב.

בהגדרתם, הם מגוון רחב של שירותים הניתנים בתחומי ההקמה, התכנון והתפעול של מערכי מחשוב בחברות. החשיבות הרבה במתן שירותים אלו היא בכך שהם מאפשרים למשתמשי הקצה בארגון לבצע את תפקידם בצורה נוחה, יעילה ובטוחה באמצעות מערכות המחשוב. חברת שירותי מחשוב לעסקים נמדדת בהצלחתה לאתר ולאפיין את הצרכים של כל ארגון ולהתאים את המערך הנבנה אליהם בצורה המיטבית.

במסגרת תהליך האפיון נבדקים צרכיו של הארגון בתחומי מחשוב שונים- חומרה, תוכנה, תקשורת, אבטחת מערכות מידע, גיבוי ושירות שוטף כמובן. השירות השוטף הוא מרכיב חשוב מאוד במערך פתרונות המחשוב לעסק.  כאשר שוכרים את שירותיה של חברת שירותי מחשוב לעסקים, אחד היתרונות הוא שמעבר לתכנון והקמה של מערך המחשוב, מקבל הלקוח גם תמיכה שוטפת לכל אורך תקופת ההתקשרות- הן בנושאי טיפול בתקלות טכניות, הן שנושאי הדרכה למשתמשים והן בנושא פתרון בעיות טכניות ברמה הארגונית.

שירותי מחשוב לעסק בשלושה שלבים

כל חברת שירותי מחשוב מקצועית, בונה את העבודה  מול הלקוח כתהליך בן שלושה שלבים:

  1. שלב ראשון- תכנון - לאחר אפיון צרכי המערכת, מתחיל שלב התכנון שמטרתו לבחור את הפתרונות הטובים והמתאימים ביותר ללקוחו בתחום המחשוב, תוך התחשבות כמובן במגבלות תקציביות ומגבלות של לוח הזמנים הנדרש.
     
  2. שלב שני- הקמה- שלב ההקמה בפועל כולל את הכנסתו של מערך המחשוב החדש לארגון. חשוב מאוד לבצע אותו במהירות וביעילות, תוך התחשבות בעבודה השוטפת ועם כמה שפחות הפרעות לעבודת משתמשי הקצה.
     
  3. שלב שלישי- תפעול- תפעול מערך המחשוב הוא השלב הארוך ביותר והוא נמשך למעשה לכל אורך תקופת ההתקשרות בין הלקוח לספק. תקפידו של ספק שירותי המחשוב הוא להעניק תחזוקה שוטפת ברמה הגבוהה ביותר, כולל טיפול בתקלות ומניעתן, הגעה למשרדי הלקוח בעת הצורך, מתן עזרה, הדרכה וידע מקצועי בתחום הפעלת המערך ועוד.

ישנן חברות שירותי מחשוב לעסקים שעוסקות גם במתן פתרונות בתחום התוכנה, אז הן אחראיות גם על הרכש והרישוי  של התוכנות הנדרשות. זהו כמובן שירות נוסף וחשוב שניתן לקבל מחברות האלו ואז באמת להפקיד את כל נושא המחשוב בחברה בידיהן.