בית תוכנה, פיתוח תוכנות

שימוש בתוכנות לקידום אתרים

תוכנות לקידום אתרים במנועי חיפוש רלוונטיות עבור קהל יעד ספציפי. הקהל העיקרי המשתמש בתוכנות מן הסוג הזה כולל מפעילי אתרי אינטרנט קטנים, בעלי עסקים ועצמאיים. התוכנות לא אחראיות על קידום האתר בפועל, אלא למעשה מנטרות את נקודות החוזקה והחולשה של האתר לאור פרמטרים של מנוע החיפוש. התוכנות מיוצרות על ידי חברות בכל רחבי העולם והן מגיעות עם פלטפורמת הפעלה נוחה יחסית. בנוסף, חלק מהתוכנות תומכות באופן מלא בשפה העברית.


כדאי להשתמש בתוכנות לקידום אתרים על גבי אתר קיים וכחלק מאסטרטגיה כוללת. סביר להניח כי התוכנות לבדן לא יביאו לשיפור משמעותי בדירוג האתר בתוצאות מנועי החיפוש, בעיקר בתחומים צפופים, תחרותיים ודינאמיים. מנוע החיפוש גוגל מפעיל פרמטרים מתקדמים לדירוג האתרים וחלק מהם אפילו סודי. מהבחינה הזו, תוכנות לקידום אתרים מעניקות ערך מוסף לתהליך של קידום אתרים אורגני – אך הן לא מחליפות אותו.


באילו תוכנות כדאי להשתמש?


מי שמחליט להשתמש בתוכנות לצד קידום אתרים אורגני יכול להשתמש במגוון רחב של כלים. מומלץ להתחיל עם תוכנה בשם SEO Power Suite, שהיתרון שלה הוא מחיר משתלם ופונקציונאליות יחסית גבוהה. התוכנה כוללת מרכיבים לבדיקת מיקומים קיימים במנועי חיפוש שונים, כלים לניהול קישורים וליצירת דוחות אופטימיזציה וגם מנגנון לניתוח המתחרים.


מי שמחפש תוכנה לקידום אתרים ללא הוצאות יכול להשתמש ב- Rank Tracker. זו תוכנה מוכרת ומצליחה שמגיעה בגרסה בתשלום ובגרסה חינמית. התוכנה מאפשרת לבדוק מיקומים עבור מונחי מפתח המוגדרים על ידי המשתמש ורלוונטיים עבור האתר. היא גם מייצרת גרף התקדמות לכל אחד מהמונחים ושומרת את ההיסטוריה של הבדיקות. בנוסף, ניתן להשתמש בתוכנה כדי לבדוק מונחים בעברית לחיפושים תחת הדומיין של גוגל ישראל.


אחת התוכנות המומלצות עבור שיפור הביצועים של קידום אתרים אורגני היא Screaming Frog SEO spider Tool. זו תוכנה שפותחה על ידי חברה בריטית והיא מאפשרת בעיקר ניתוח מעמיק של האתר הקיים ושל אתרי המתחרים. ניתן להשתמש בתוכנה כדי לזהות בעיות של דפי 404, לאתר כותרות שגויות הפוגעות בקידום האורגני ולזהות ניסוחים שנמצאים בשימוש של המתחרים. התוכנה תומכת בעברית ומציגה אותה בצורה מלאה וטובה. היא מתאימה לבעלי אתרים קטנים אך נמצאת גם בקרב חברות קידום.


איך יודעים איזו תוכנה לבחור?


כפי שניתן לראות, כמות התוכנות עבור קידום אתרים אורגני עשויה לבלבל את מי שאינו בקיא בתחום. כדאי לבחור תוכנה לפי סוג הפעילות המבוקשת והיקף האתר. לאחר מכן ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום הקידום, לקרוא מאמרים באתרי אינטרנט וכמובן לעקוב אחר הביצועים.
שמירת האצבע על הדופק היא תנאי לקידום של אתרי אינטרנט במנועי חיפוש. הפרמטרים על פיהם נבדקים האתרים משתנים כל הזמן, והדרך היחידה לבצע התאמות היא בעזרת תוכנות ייעודיות לקידום מקיף.