בית תוכנה, פיתוח תוכנות

פיתוח משחקי מחשב

מאחורי כל משחק מחשב מסתתר לו צוות פיתוח שמשקיע אלפי שעות עבודה בכל פונקציה פשוטה. אם תמיד חלמת להפוך את התחביב למקצוע ולהצטרף אל אותו צוות מפתחי משחקים, קורס פיתוח משחקי מחשב הוא הבחירה הנכונה בעבורך.
בתי הספר המובילים בתחום בישראל ובעולם כולו מציעים מסלולי התמחות במתכונת של לימודי ערב או בוקר. גמישות בשעות הלימוד נדרשת בכדי לאפשר למשתתפי הקורס להמשיך לנהל קריירה ענפה או לשלב את הקורס עם לימודי תואר ראשון.
אם יש לכם מחשבה להשתלב באחד הקורסים הללו אל תמהרו להתפטר מהעבודה הקבועה שלכם אלא נסו לשלב את הדברים יחד בצורה שתאפשר לכם ללמוד ולפרוץ דרך בכיוון חדש יחד עם שמירת המקום הקבוע. זכרו, גם אם תהפכו ביום מן הימים למומחי על בפיתוח משחקי מחשב עדיין לא מדובר בתהליך המתרחש בן לילה, עליכם לצבור ידע רב וניסיון ולכן המתינו מעט עם ההתפטרות ובנתיים המשיכו בהתמכרות.

מה לומדים בקורס?

קורס פיתוח משחקי מחשב משלב לימודים תאורטיים שמתמקדים בכלים טכניים לפיתוח ועיצוב משחק, לצד תרגול מעשי בו המשתתפים מתרגלים עבודה עם תוכנות תלת ממד ופלאש. את עבודת הפיתוח הראשונה מבצעים התלמידים כבר במהלך הקורס, הם מפתחים אבטיפוס ראשוני בהדרכה צמודה ומגלים כיצד לעשות שימוש בכל הכלים במטרה לפתח את המשחק שלב אחר שלב.
ההכשרה המקיפה מאפשרת לבוגרי הקורסים הללו בהמשך הדרך ולאחר צבירת די ידע וניסיון להשתלב בעבודה בחברות פיתוח משחקים בישראל או בחו"ל, לפתח משחקים לשימוש חופשי או להקים סטודיו עצמאי. שיתופי פעולה מקצועיים נפוצים בין בוגרי הקורסים, החברות שמתפתחת בין המשתתפים מעודדת אותם לעבוד יחדיו ולסייע זה לזה.
פרטים נוספים על שיתופי פעולה בתחום משחקי הווידאו ופיתוח דיגיטלי ואנימטורי בפרט תוכלו למצוא באתרי אינטרנט ובלוגים המתמחים בנושא.

מועמדים טבעיים לקורס

בוגרי קורס אנימציה, קורס מאיה או קורס אפטר אפקטס יכולים להשתלב טוב יותר בהמשך מתוך היכרות עם עולם האנימציה, העריכה או הפיתוח מעט יותר מקרוב.
עם זאת נדגיש תחילה כי קורס פיתוח משחקי מחשב לא מתאים לכל אחד. בכדי להצליח בתחום יש בראש ובראשונה לאהוב ולהכיר את עולם המשחקים מבפנים. חסרי ניסיון בזירת המשחקים לא יוכלו להבין את הצרכים של השחקנים ולהעניק להם ערך מוסף.
יצירתיות והמון תעוזה יהיו גם כן תכונות חיוניות בעבור מפתחי משחקים, ללא דמיון עשיר וחשיבה יצירתית קשה יהיה התגבר על המכשולים ולמצוא פתרונות מתאימים. שימו לב! את רמת היצירתיות וההתאמה לקורס בוחנים בתי הספר המובילים בראיון אישי. פרט לכך, כוללים תנאי הקבלה גם דרישה לכישורי אנגלית טובים והיכרות עם יישומי מחשב. טרם תגיעו לבחינות הסף ולראיון האישי הכירו היטב את עולם הווידאו ובמקביל ערכו הכנה לגבי האופן בו מתקיים יום הקבלה לקורסים.