בית תוכנה, פיתוח תוכנות

פלטפורמה לבניית אתרים

בחירת פלטפורמה לבניית אתרים היא חלק בלתי נפרד ואחד מהחלקים החשובים ביותר בעת בניית אתר אינטרנט. להלן כמה טיפים בנושא מאת חברת iEstudio:

 

בניית אתר אינטרנט


בנייה של אתר אינטרנט מחייבת עבודת הכנה מקדימה, טרם תחילת היישום, דבר שיכלול אפיון של האתר ויצירה של סקיצת עיצוב המתאימה ללקוח ולקונספט הכולל בו מעוניינים. רק לאחר שלב זה מתחילים ליישם את האפיון, דהיינו, לבנות את אתר האינטרנט. תפקידם של המתכנתים הוא להחליט ולהתאים את הפלטפורמה הטכנולוגית של האתר, פלטפורמה עליה יוטמעו העיצוב ולאחר מכן יוכנס המלל. פלטפורמה טכנולוגית היא בדרך כלל מערכת ניהול תוכן, כמו למשל דרופל, ג'ומלה, וורדפרס ועוד. חלק מהפלטפורמות חינמיות וחלק מהן מוצעות בתשלום.

 

איך בוחרים פלטפורמה לבניית אתרים?


נכון להיום יש באינטרנט היצע רב של פלטפורמות לבניית אתרים וכל אחד יכול להחליט מהי הפלטפורמה בה הוא מעוניין או להתייעץ עם מומחה בעניין. חלק מאותן פלטפורמות המוצעות הן:

  • וורדפרס - פלטפורמה חינמית ואחת מהידועות והפופולאריות ברחבי העולם. מדובר על פלטפורמה לבניית אתרים / מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח. קוד התכנות שלה הוא PHP, יש לה קהילה גדולה מאד ברחבי העולם, קהילת מפתחים ואוהדים מושבעים אשר דואגים לשפר ולהוסיף פיצ'רים חדשים למערכת כל הזמן. ניתן להוריד אותה בקלות מהאינטרנט, יש בה אפשרויות רבות גם בכל הקשור אל תוספים לאתר האינטרנט.
  • ג'ומלה – גם כאן מדובר על מערכת פופולארית מבוססת קוד פתוח. הממשק של ג'ומלה נחשב מעט יותר מורכב מזה של וורדפרס אם כי יש שיטענו בדיוק להפך. בסופו של דבר מדובר במערכת מוצלחת ופופולארית מאד וריבוי התוספים, התבניות והפיתוחי צד-שלישי יעידו בדיוק על כך.
  • דרופל - אפשרויות נרחבות גם בפלטפורמה זו שמוגדרת על ידי רבים כעמידה מאוד אך גם כמורכבת יותר מהשתיים האחרות. פלטפורמת דרופל מתאימה ויכולה להתמודד גם עם אתרי אינטרנט גדולים וכבדים. דרופל נחשבת למערכת המתאימה יותר למפתחי אתרים ופחות ללקוחות קצה.

 

מעבר לשלושת המערכות הנ"ל, קיימות אינספור מערכת ניהול פופולאריות אחרות. חלקן מיועדות לז'אנר ספציפי של אתרים, כמו מערכת מג'נטו המיועדת בעיקר לאתרי מסחר (E-Commerce), Dot the Nuke המבוססת על שפת ASP ועוד הרבה דוגמאות אחרות. הבחירה של מערכת לבניית אתרים צריכה להתבסס על הצרכים שלכם לאורך זמן בנוסף לשיקולי תקציב, טעם אישי ועוד.