בית תוכנה, פיתוח תוכנות

פיתוח תוכנת הנהלת חשבונות

עד לפני שנים לא רבות, הנהלת החשבונות העסקית דרך תוכנה אחת, נחשב היה לרעיון מהפכני, שלא לומר אוטופי. אבל עם המעבר ההדרגתי של מרבית השירותים לשיטת עבודה של מיקור חוץ, לצד מחשוב רוב העבודה ברוב העסקים, היה זה אך טבעי שגם שירותי הנהלת החשבונות יעברו לרשת, וכמובן רק עניין של זמן עד שהם יוצעו לעסקים קטנים. השירות אומנם מתאים בעיקר לפרילנסרים ולעצמאיים בעלי היקף פעילות שאינו עולה על מאה אלף שקלים בשנה, אך מדובר על שיטה מהפכנית שהפכה את משימת ניהול החשבונות לקלה גם עבור מי שלא למד את המקצוע הזה בבית ספר מקצועי. חלק ממפתחי תוכנת הנהלת חשבונות הרחיבו את הרעיון והפכו את התוכנה לייעודית לכל בעל עסק, קטן כגדול, המעוניין להיות מעורב בניהול חשבונותיו ולחסוך את ההוצאה החודשית על הנהלת החשבונות. נכון להיום, לצד פרילנסרים שיכולים לנצל את כל היתרונות של תוכנת הנהלת חשבונות, פועלים בישראל עסקים רבים המשתמשים באחת מבין חמשת התוכנות הזמינות היום בישראל. על מנת לתפעל תוכנות אלה צריך לרכוש רישיון תוכנה וגם להעסיק מנהל חשבונות מקצועי שלמד להשתמש בתוכנה במסגרת לימודי הנהלת החשבונות. אחת ההמלצות לבחירה מבין התכונות, היא לוודא שהתוכנה הנבחרת מתעדכנת חדשות לבקרים, מפוקחת על ידי רואי חשבון ומשתנה בהתאם לצו השעה של חוקי המס בישראל.

 

תוכנה הזמינה ברשת

אם אתה פרילנסר או עצמאי בעל עוסק פטור, תוכנת הנהלת חשבונות הזמינה און ליין ברשת תשרת בצורה אפקטיבית את צרכי העסק שלך. אתרים אשר מציעים את השירות הייחודי של תוכנת הנהלת חשבונות חינמית מציעים גם חבילת שירותים נוספים להשלמת כל השירותים הפיננסיים הדרושים לעסק קטן. זה כולל בין השאר שירותי ייעוץ ואפשרות להוריד טפסים, סיוע בעריכת דו"ח שנתי וגם מענה על כל השאלות וסיוע בקבלת הטבות מס. מדובר על שירות מאוד אפקטיבי שחוסך לבעלי העסקים הקטנים כסף רב ומצריך מהם רק התמצאות בסיסית בנושאים הפיננסיים.

 

תוכנת הנהלת חשבונות מקצועית

לצד התוכנה החינמית שזמינה היום באינטרנט עבור פרילנסרים, קיימות כמה סוגים של תוכנות הנהלת חשבונות שניתן להתאים לפעילות בה עוסק העסק. חשוב לציין כי עסקים רבים מעדיפים היום את שירותי הנהלת החשבונות החיצוניים על פני רכישת תוכנת הנהלת חשבונות יקרה והעסקת צוות מנהלי החשבונות, מכיוון שהנהלת חשבונות בשיטת מיקור החוץ מאפשרת חיסכון בעלויות.