בית תוכנה, פיתוח תוכנות

פיתוח תוכנות להורדת שירים

אם יש לכם טלפון חכם אתם כנראה משתמשים ביישומים (אפליקציות) כדי לשחק במשחקים, לקרוא חדשות, לבדוק את מזג האוויר, את מועד יציאת הרכבת ועוד. קלות ההורדה ולעיתים קרובות בחינם, גורמים לכך שהיישומים לטלפון הם כייפיים ונוחים עד שאתם עשויים להוריד אותם מבלי לחשוב על כמה שיקולים מרכזיים: איך משלמים עבורם, מה המידע שהם יכולים לאסוף מהמכשיר שלכם, או מי מקבל את המידע הזה.


מהם יישומים לטלפונים ניידים?

אפליקציה סלולרית היא תוכנה שאפשר להוריד ולקבל גישה ישירה באמצעות המכשיר הנייד, כמו בנגן המוסיקה.

מה צריך לעשות כדי להוריד ולהשתמש ביישומים? ובכן, צריך טלפון חכם או מכשיר נייד עם גישה לאינטרנט. לא כל האפליקציות עובדות על כל המכשירים הניידים. ברגע שקונים מכשיר, מחויבים להשתמש במערכת ההפעלה ובסוג האפליקציות שמתאימות למערכת זו. במערכות ההפעלה הסלולריות של אנדרואיד, אפל, מיקרוסופט ובלקברי יש חנות אפליקציות און ליין בה אפשר לחפש, להוריד ולהתקין יישומים. כולל תוכנות מוסיקה שבעזרתן תוכלו למצוא שירים להורדה.

 

מגמות פיתוח תוכנות עכשוויות ועתידיות

יש שאומרים שאפליקציות הן העתיד ושהעתיד כבר כאן. עם כל מה שהאפליקציות יכולות לעשות כבר היום לכל מי שיש לו טלפון חכם, האם זה יכול להיות עוד יותר טוב? האם יש עדיין משהו שאפשר לצפות לו בכל מה שקשור לאפליקציות?

אולי אנחנו חושבים שכבר יש היום אפליקציות לכל דבר. אבל, לפי מחקר של Forrester, באופן כללי פיתוחי התוכנות לא מראים שום מגמה של האטה. החידושים בעולם האפליקציות לניידים רק הולך וגדל בצורה מסיבית. ההערכה היא שעד שנת 2015 שוק האפליקציות יגיע ל-38,000,000 דולרים.

מחקר נוסף שנערך על חברת המחקר Gartner מצביעה על מגמה דומה. לפי מחקר זה, בשנים הקרובות יהיו זמינים במדינות מתפתחות יותר ויותר טלפונים חכמים במחיר של 50$. כלומר, יהיה צורך באפליקציות נוספות ובפיתוח של תוכנות ואפליקציות גם לצורך חיפוש שירים להורדה.

יחד עם העלייה בפיתוח טלפונים חכמים, עולה גם הצורך לשמור על הקשר עם שוק האפליקציות המתפתח במונחים של נפח, מגוון ומהירות נתונים.

המשמעות של ביקוש הולך וגובר לטלפונים ופיתוח ערוצים רבים יותר, היא שיהיה צורך לפתח מודעות להתקנים הפנימיים בניידים. הצפי הוא שעד שנת 2016 יותר ממחצית היישומים הזמינים יהיו יישומים היברידיים או כאלה שניתן להשתמש בהם במספר התקנים ומערכות הפעלה. חברות צריכות לשקול כיצד ניתן להעשיר את האפליקציות, כמו גם תוכנות להורדת שירים, או לשפר אותן על ידי תוספות שנוגעות ביכולות של המכשירים עצמם.

 

גיל האפליקציה החכמה

דבר גדול נוסף שמתרחש היום הוא מיזוג של יישומים ניידים עם הענן, אשר יוביל בהכרח לאפליקציות חכמות יותר ויותר. יישומים אלה שהם "אפליקציות חכמות" לטלפונים ולטאבלטים, נתפסים כמי שיש להם פוטנציאל לשנות את הדרך שבה אנו משתמשים במוח ואת הדרך שבה אנחנו לומדים. במקום לזכור מידע רב ככל האפשר, אנחנו ניתן לאפליקציות לעשות זאת במקומנו. אנחנו נלמד כיצד אפליקציות שונות משתלבות בענן וכיצד אנחנו יכולים לנהל איתן "משא ומתן". ייתכן והידע שלנו יצטרך גם לתעדף כל מה שקשור לגישה למידע ספציפי דרך אפליקציות חכמות ספציפיות.