בית תוכנה, פיתוח תוכנות

פיתוח משחקי מחשב וקונסולות

קצת על משחקי מחשב וקונסולה

משחקי מחשב ומשחקי קונסולה הינם שני סוגים של משחקים אשר מהווים פעילות פנאי מועדפת בקרב צעירים ומבוגרים כאחד, בכל רחבי העולם. משחקי מחשב הינם משחקים אשר משחקים בהם באמצעות המחשב הביתי, לרוב המחשב הנייד. משחקים אלו הינם פשוטים יותר לזיוף והורדה בלתי חוקית, וזהו סעיף חשוב שיש לזכור בעת פיתוחו של כל משחק.


משחקי הקונסולה הינם משחקים בהם משחקים באמצעות שימוש בקונסולות ייעודיות, לרבות קונסולת אקס בוקס וואן וקונסולת פלייסטיישן 4. אנשים מבוגרים רבים חווים התלבטויות בנוגע לשיטת המשחק המועדפת עליהם, משום שבילו את מרבית ילדותם במשחק במשחקי מחשב ישנים, וכעת המבחר רחב עד מאוד. במידה וידם משגת, אנשים אלו יבחרו להשתדרג לקונסולות המשחקים החדשות. במידה ולא, גם תחום משחקי המחשב הינו תחום משגשג ומהנה עד מאוד, בהינתן מסך המחשב או הטלויזיה אשר משפרים את חווית המשחק. במאמר הבא נפרט כל מה שרציתם לדעת אודות פיתוח משחקי מחשב וקונסולות.


כל מה שרציתם לדעת אודות פיתוח משחקי מחשב וקונסולות

מה כולל תהליך פיתוח משחקי מחשב: ראשית, אנו מתחילים ברעיון. חשבו על סוג המוצר אותו אתם מעוניינים לפתח. בחרו בתחום שמעניין אתכם, דוגמת משחקי הפנטזיה, ולכו בו בדמיונכם. העדיפו לפתח משחק מקורי, היוצר עולם שלם ומגוון, ולא משחק הנשען במידה רבה יתר על המידה על קודמיו. כך תוכלו לוודא כי החידוש שלכם לעולם משחקי המחשב ייזכר לאורך זמן. לאחר פיתוח הרעיון, יש להעסיק גרפיקאים ומעצבי משחקי מחשב, אשר ייסיעו לכם בציור המשחק, יצירת האנימציות בו, כתיבת הדיאלוגים ותכנון העלילה הסבוכה. בשלב פיתוח המשחק, עולה שאלת הממון. כיצד משיגים משקיע למשחק העתידי שאנו מפתחים? מומלץ תמיד לפנות בהצעה לחברות משחקי המשחב או הקונסולה המובילות. הציגו בפניהם את תוכנית הפעולה שלכם ושלבי הפיתוח העתידיים, על מנת שיידעו במה כספם מושקע ומה טיב התוצר הסופי.

מה חשוב לדעת בטרם בחירת חברת פיתוח למוצר שלנו: בעת בחירת חברת פיתוח למשחקים אותם אנו בונים, יש להביט בסדרת הרכישות האחרונות של חברה זו. בחרו בחברת פיתוח משחקים אשר פועלת בתחום בו אתם מפתחים משחקי מחשב או משחקי קונסולה, דוגמת ז'אנר משחקי היריות. במידת יכולתכם, בררו אם לחברה יש תקציב פיתוח מוצרים פנוי, והאם היא עוסקת במסע ציד כשרונות בימים אלו ממש.

מה הן הפלטפורמות המובילות לפיתוח משחקי קונסולה: תחום משחקי הקונסולה הינו תחום הנמצא בפיתוח מתמיד, והוא גדל בקצב מסחרר. חברת סוני, מייקרוסופט ונינטנדו מהוות פלטפורמות עיקריות ורבות השפעה בתחום משחקי הקונסולה. במידה ותוכלו ללכוד את תשומת ליבם של המוחות מאחורי אקס בוקס וואן או פלייסטיישן 4, אתם בדרך להרווחת המיליון הראשון שלכם.


הדבר החשוב ביותר בתחום הפיתוח הוא הנחישות שלכם

גם בעל הרעיון הטוב ביותר, אינו שווה דבר מבלי שיפתח רעיון זה. כל אחד מן המשחקים העתידיים המובילים הינו משחק שמישהו שקד עליו בראשו פרק זמן רב בטרם ייצורו. הקפידו על הפרטים הקטנים בעת ייצור משחק המחשב שלכם, ותכננו אותו לפרטי פרטים. שכרו את האנשים המקצועיים ביותר לשם פיתוחו, והעדיפו לעבוד עם אלו התואמים את קו המחשבה העיצובי והעסקי שלכם.


האמינו ביכולתו של המשחק שלכם לשנות את העולם ופעלו בנחישות למען השגת המטרה. קיימים בתי ספר רבים בתחום, אשר מקנים את הכלים הטכניים והרגשיים הדרושים לפיתוח משחקים לקונסולות ולמחשב. למדו מן המומחים בתחום פיתוח משחקי המחשב והקונסולה ושאפו גבוה. אז למה אתם מחכים?