בית תוכנה, פיתוח תוכנות

פיתוח אפליקציות באייפון או באנדרואיד?

בשנים האחרונות ניתן לראות כי יותר ויותר אנשים נרשמים אל לימודי פיתוח אפליקציות וזאת משום התחזית כי מדובר באחד ממקצועות העתיד. מאמר זה יעסוק בהבדל בין פיתוח אפליקציות לאנדרואיד לבין פיתוח אפליקציות לאייפון וכן יסביר במה כרוך תהליך הפיתוח של האפליקציה.

 

פיתוח אפליקציות- אייפון מול אנדרואיד


אמנם פיתוח אפליקציות קורץ לכמות לא קטנה של מתכנתים, חובבי סמארטפונים ולמעשה לכל אחד אשר סבור שיש לו רעיון מספיק טוב לאפליקציה חדשה, אשר תכבוש את השוק הסלולארי ותזכה לכמות גדולה מאוד של הורדות, אך לפני ההתלהבות הגדולה ותחילת הפיתוח, חשוב מאוד להגיע לכמה החלטות חשובות מאוד. הראשונה והחשובה ביותר היא 'לאיזו מערכת הפעלה אתם מעוניינים לפתח את האפליקציות?' יש לקחת בחשבון כי כל סמארטפון פועל על מערכת הפעלה ספציפית ואפליקציה אשר תתאים למערכת ההפעלה אנדרואיד לא תתאים למערכת ההפעלה IOS של אפל, מערכת ההפעלה של רים וכן הלאה. לכן, ההחלטה הראשונה תהיה לאיזו מערכת הפעלה תפתחו אפליקציות ובהתאם גם תוכלו לדעת מהי פרוצדורת פיתוח האפליקציות, חשוב לדעת מה היא מערכת ההפעלה כדי לדעת אם תתמוך גם בפיתוח אתרים לאפליקציות במידת הצורך.. במאמר זה נתמקד בשתי מערכות הפעלה. הראשונה היא מערכת ההפעלה IOS של חברת אפל והמערכת השנייה היא אנדרואיד הנמצאת בבעלותה של גוגל.

 

פיתוח אפליקציות לאייפון


אם החלטתם כי אתם מעוניינים לפתח אפליקציות לאייפון חשוב שתדעו כי תאלצו להישמע לכללים/ תכתיבים של חברת אפל העולמית, כללים אשר רבים מתארים כנוקשים ומגבילים ולכן הם מעדיפים להתמקד בפיתוח אפליקציות לאנדרואיד. הדבר הראשון אותו חשוב לדעת הוא שתזדקקו למחשב מקינטוש וכן למכשיר אייפון, ללא שני אלו לא תוכלו לפתח ולנסות את האפליקציה. דבר שני תהיו חייבים להירשם אל מרכז המפתחים של חברת אפל ולשלם (בתור לקוח פרטי) כמאה דולרים ובתור לקוח עסקי בסביבות השלוש מאות דולרים. רק לאחר אישור של אפל כי התקבלתם למרכז זה תוכלו להתחיל לפתח ולנסות את קטעי הקוד שכתבתם על מנת לראות האם האפליקציה אכן עומדת בדרישותיכם. חשוב לדעת כי שפת הקוד נכתבת ב C-OBJECTIVE וכי אפל מפקחת על פיתוח האפליקציה בכל שלב נתון. לאחר שסיימתם את הפיתוח תכניסו את האפליקציה לחנות האפליקציות של אפל (אפליט סטור) והמתינו עד שהיא תימכר. יש לקחת בחשבון כי שלושים אחוזים מהרווחים יהיו של חברת אפל. יש לקחת בחשבון שנכון להיום לא כל הפורמטים של סרטוני וידאו נתמכים על ידה, חשוב לקחת את החשבון במידה ואתם מעוניינים לשלב סרטי תדמית באפליקציה.

 

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד


כאן כל הקשור אל פיתוח אפליקציה קל יותר מאשר הפרוצדורה של חברת אפל ומערכת ההפעלה שלה. כאן אין פיקוח על תהליך הפיתוח. תוכלו לפתח אפליקציה תוך זמן קצר ביותר ולהעלות אותה לאוויר. חשוב לדעת כי חברות רבות משתמשות במערכת הפעלה זו. כי מדובר במערכת הפעלה בקוד פתוח. כיוון שהקוד שלה נכתב בשפת ג'אווה וכי כל הפרוצדורה תלויה בכם, אין אתם צריכים להתחיל לשלם דמי חבר על מנת לראות האם הקוד שכתבתם לאפליקציה אכן תקין.