בית תוכנה, פיתוח תוכנות

עיצוב וגרפיקה לאפליקציות

כיום עם עולם מלא של אפשרויות כבר כל אחד מוריד לו את האפליקציה אשר הכי מתאימה לצרכים האישיים שלו, כניסת האפליקציות לעולם עשתה לרוב הגולשים באייפונים או בסמטפורנים חיים קלים, אם היינו יכולים לתאר את החיים בלעדיהם היה קצת קשה יותר לחפש מידע זמין ומהיר על הצורך שלנו של אותו הרגע, הקיצור של הזמן בחיפוש מידע רלוונטי עשה לכולם את החיים יותר קלים. במאמר זה ניתן לכם מידע על מאחורי הקלעים של פיתוח אפליקציות משלב התכנון ועד לשלב הביצוע.


תכנות ופיתוח התהליך של בניית חווית משתמש UX UI
 

שלב בניית האפליקציה בנוי ממספר שלבים, שלב התכנון שמגדיר את מטרת האפליקציה, לאיזה קהל יעד היא מיועדת וכיצד היא יכולה לשרת נאמנה את הגולשים שבחרו בה כמעבירת מידע רלוונטי לתחום, לאחר שנגמר של התכנון וקביעת המטרות השלב הבא הוא שלב הבנייה והביצוע של האפליקציה שזה נעשה אך ורק על ידי מתכנתים שלמדו את התחום הזה בהרחבה, המתכנתים עובדים בשילוב מתמיד עם המעצבים כדי לבדוק איך העיצוב יולבש על האפליקציה בצורה הכי טובה שיש עם חווית משתמש שנבדקה על פי החוקים של UX UI .


איך בוחרים את הצבעים הנכונים לאפליקציה?


בחירת הצבעים של האפליקציה לרוב יהיה על ידי המעצבים הגרפיים שסיימו לימודים בצורה מקצועית על ידי הסמכה של לימודים עיצוב גרפי לימודי תעודה מקצועיים, כיום חשוב מאוד לדעת איזה צבע משתלב יותר טוב עם גוון אחר וכיצד לגרום לאפליקציה להיות ידידותית וברורה להפעלה, לרוב הצבעים יהיו על פי חוקי העיצוב עם שימוש בתורת הצבעים ושילוב של קומפוזיציה נכונה בעיצוב האלמנטים הגרפיים, האלמנטים יהיו מעוצבים בתוכנות לעיצוב גרפי כגון הפוטושופ או האילוסטרייטור והתכנות יהיה על ידי המתכנתים, כל חברה לפיתוח אפליקציות מחזיקה ברשותה קהל של פרילנסרים או מעצבים גרפיים שעובדים בשיתוף פעולה לעמידה בדרישות של המתכנתים הם בעלי הפרויקט.
 

הסודות להצלחה של אפליקציה בשוק


אחד מהסודות שכל אחד יכול להיות בטוח שהאפליקציה שלו אכן תהייה מצולחת בשוק הוא הפתרון של הגולשים שנמצא באפליקציה עצמה לקבלת מידע, כמון ששימוש קל ומהיר באפליקציה יוצר את חווית המשתמש וככל שיהיה יותר קל ופשוט לתפעל את האפליקציה ככה יהיה לה הצלחה יותר גבוהה הן בהורדות שלה והן בהמלצות לשימוש בה באופן קבוע. לרוב טעינת האפליקציה בצורה מהירה תהייה באחריות המתכנתים ועיצוב חווית המשתמש יהיה באמצעות המעצבים הגרפיים והאחראים על חווית משתמש מהירה וקלה לתפעול. אין ספק שראינו לאחרונה אין ספור אפליקציות שנותנות מענה אמיתי לגולשים בה והיא מומלצת מאוד בצורה מהירה על ידי שאר המשתמשים.

באדיבות מכללת סולו לימודים עיצוב גרפי