בית תוכנה, פיתוח תוכנות

עיצוב אתרי אינטרנט

אתרי אינטרנט פונים אל הגולשים במספר רבדים בו זמנית. הרובד הראשון הוא הטקסט, בו הגולש משתמש על מנת לצרוך תוכן בסיסי. טקסט יכול להיות אינפורמטיבי, שיווקי, אובייקטיבי או מוטה על פי אופי האתר ואפיון קהל היעד.

הרובד השני הוא הממשק: מיקום הכפתורים, האפליקציות, הפרסומות וכדומה. ככל שהאתר בנוי בצורה נכונה ומתקדמת יותר, כך סביר להניח שהגולשים יישארו בו למשך זמן רב. הרובד השלישי מחבר בין כל שאר האלמנטים ומדגיש את החשיבות של העיצוב.


כיום ידוע כי בעזרת עיצוב מדויק ניתן לשנות לחלוטין את האופי של האתר. העיצוב קובע האם הגולש יסמוך על המידע באתר, יעבור בין דפים שונים ויקבל בסופו של דבר את התמורה האופטימאלית לזמן שהשקיע. הסבלנות של גולשים בכניסה לאתרי אינטרנט חדשים מתקצרת מדי יום: בעוד עיצוב מיושן ומסורתי ירחיק לקוחות פוטנציאליים, עיצוב חדיש ומדויק יגדיל את קהל היעד ויהפוך את האתר לאטרקטיבי גם עבור גולשים חדשים. אך כיצד מבטיחים עיצוב ברמה גבוהה ומה ההבדל בין אתרי אינטרנט שונים?


לימודי גרפיקה והכשרת מעצבים

עיצוב הוא פונקציה של הכשרה, מיומנות וניסיון. את ההכשרה ניתן לקבל במסלול ייעודי כגון לימודי גרפיקה. אלו לימודים מעניינים ומאתגרים, המתאימים עבור סטודנטים בכל הגילאים. אפשר להצטרף אל לימודי גרפיקה כחלק מהעשרת הידע במסלול קריירה קיים, או להתחיל בעבודה חדשה וליהנות ממשרה מתגמלת. תנאי הקבלה הבסיסיים ללימודי גרפיקה הם רקע מסוים בעיצוב, יצירתיות ואוריינטציה טכנולוגית ברמה סבירה.


עם תום ההכשרה מתחיל המעצב לצבור מיומנות. זהו שלב הדורש לא מעט עבודה מעשית, מגוונת ומול לקוחות שונים. באתרי אינטרנט נדרשת הבחנה בין סוגי פונטים, צבעים, תמונות, אימג'ים ועוד. המעצב משתמש בהכשרה שקיבל על מנת ליישם אותה באתרים שונים באמצעות תוכנות מקצועיות, המחייבות גם הן השקעה של זמן ומשאבים. מי שמשקיע בהכשרה וצובר מיומנות תוך שימוש בכלי העיצוב הנכונים זוכה לניסיון משמעותי, המהווה יתרון בעיצוב אתרי אינטרנט מכל הסוגים.


הסוד לעיצוב מוצלח

בניגוד למה שנהוג לחשוב, שימוש בתוכנה מתקדמת או גיוס מעצב מוכשר בלבד אינם מספיקים על מנת לעצב אתרי אינטרנט. הדבר החשוב הוא להביא אל האתר ערך מוסף, שיעניין את הגולשים ויגרום להם לאהוב את מה שהם רואים. גולשים נותנים אמון באתר מעוצב, מושקע וייחודי. רוב הגולשים לא משקיעים זמן בקריאת התוכן או ביצירת קשר עם נציגי האתר, אלא מעדיפים לגבש דעה כבר תוך שניות ספורות. האמצעי היעיל ביותר להבטחת תשומת ליבו של הגולש הוא שימוש בעיצוב בעל משמעות ונוכחות.
לסיכום, עיצוב הוא חלק בלתי נפרד מתחום האינטרנט וניתן לראות את הנוכחות שלו בכל סוגי האתרים ללא יוצא מן הכלל. הדבר החשוב הוא לבצע את העיצוב בצורה נכונה, תוך שימוש באנשי מקצוע מיומנים ומנוסים.