בית תוכנה, פיתוח תוכנות

מערכות מחשב בחברות ליסינג והשכרה

בתקופת משבר כלכלי כאשר יש קושי להגדיל את כמות המכירות והלקוחות הקיימים דורשים הפחתה במחירים, יש צורך לחשוב באופן שונה על דרכים שישמרו על רווחיות החברה ואף יגדילו אותה.
מנהלים לרוב מנחים את הכפופים אליהם להגדיל מכירות ולחשוב על דרכים יצירתיות להגדלת רווחים, עם זאת המנהלים לרוב לא מספקים להם את הכלים לבצע ולעקוב אחר הפעילויות "היצירתיות".

 

אם ניקח לדוגמה את חברות הליסינג וההשכרה, בעזרת מערכת מחשב מתאימה המנהלים יוכלו לקבל תמונת מצב מלאה על צי הרכב שלהם, ניתוח רווחיות לקוחות, בניית מועדון חברים ויכולת לזהות את התקופות החלשות בכדי להציע מבצעים והנחות להגדלת ההיענות.

עם זאת, מנהלים מבינים היום שיש צורך לבחון גם איך מצמצמים את ההוצאות, ושוב גם במקרה הזה מערכת מחשב מתקדמת בעלת תוכנה לניהול לקוחות יכולה לתת מענה.
פעולות כמו מניעת ביצוע פעילויות כפולות ,הפקת דוחות מסכמים ותחזית הזמנות צפויה ונצילות צי הרכב, מאפשרות ייעול ואופטימיזציה של תהליכי העבודה בחברה, אשר בסופו של דבר מובילות לצמצום הוצאות והגדלת הרווחיות של החברה.

מנהלים נוטים לחכות לתקופת המשבר להחלפת מערכות וטועים לחשוב כי זה הזמן הנכון לשינוי, הרי התאמת מערכת מחשב לפעילות החברה יכולה למנוע משברים או לחלופין לאפשר להיערך אליהן. כמו כן, החלפת מערכת בתקופה טובה של החברה מאפשרת לשינוי להתבצע בצורה יותר מבוקרת ונכונה.

 

חשוב להוסיף כי בשוק ההשכרה והליסינג שבו כולם מספקים את אותם סוגי רכבים ונעים על אותו סדר גודל של מחירים, מה שמבדיל בין החברות השונות ונותן את הערך המוסף היא היכולת לתת את השירות המהיר ביותר ובאופן המותאם לסוג הלקוח.
מערכת מחשב אשר מאפשרת לנציגי השירות לראות את הפרטים המלאים על הלקוח, פעילויות ההיסטוריות ואף לשלוח ללקוח ברכת יום הולדת מחזקת את הקשר האישי עם הלקוח ומגבירה את הסיכוי לנאמנות לחברה.

בהסתכלות על השירות חשוב גם השירות שאותה חברת הליסינג וההשכרה תקבל מספקית התוכנה.
מכיוון שרוב המנהלים רואים את ההתקשרות עם חברת תוכנה לטובת מערכת הליבה כחתונה קתולית, חשוב לוודא כי המערכת שבוחרים מאפשרת להתאים את עצמה לשוק המשתנה, לשינויים הרגולטורים ולשינויים האסטרטגיים בחברה.
דווקא בגלל הצורך במערכת גמישה וההבנה שההתקשרות עם חברת התוכנה הינה ארוכת שנים חשוב לשים דגש על רמת המתפתחים והבנת עולם הליסינג וההשכרה בקרב אנשי האפיון של המערכת.

 

לחברות אשר מבצעות השכרות חו"ל, מערכת מחשב מתקדמת נחשבת כצורך חיוני עבורם, היכולת לאפשר ללקוח לראות את אפשרויות דגמי הרכב הזמינים בכל מדינה ותחנת השכרה, כולל התעריפים ועלויות של התוספות ובכך לאפשר לבצע הזמנה אופטימלית הן מבחינת המחיר והן מבחינת הצרכים יכולה להוות פרמטר מהותי כאשר לקוח מחליט מאיזה אתר אינטרנט הוא מזמין את הרכב שלו לחו"ל.
כמו כן, היכולת לנהל סוכנים, עמלות לנציגים והפקת דוחות לפי אזורים ותקופות יכולה לעזור בקבלת ההחלטות למנהלים בארגון ולאפשר את הגמישות והדינאמיות הנדרשות בשוק מסוג זה.

לחברות אשר יש מערכות מחשב קיימות ומעוניינות להחליף ולשדרג את מערכות המחשב בחברה שלהם, ישנם פרויקטי הסבה אשר מאפשרים את העברת כל האינפורמציה הקיימת בארגון לתוך מערכת המחשב המשודרגת ובכך מאפשרים רצץ עבודה והחלפת מערכת שקופה ללקוחות החברה.
יתרון נוסף הינה העובדה שתהליך שדרוג המערכות מביא לתהליך ניתוח תהליכי החברה, ניתוח זה לכשעצמו מביא לייעול תהליכים וחשיבה מחודשת על תהליכי החברה ואופן הביצוע שלהם.

 

המאמר נכתב ע"י נועה הלפרין פצ'ניק

מנהלת פיתוח עסקי בחברת התוכנה BMS
תוכנה לניהול פעילות ליסינג, השכרה וניהול צי רכב