בית תוכנה, פיתוח תוכנות

מידע על הנדסת מחשבים

מהנדסי מחשבים דוחפים ללא הרף את היכולת ואת הישימות של מחשבים בכל ענף, וכל היבט של החיים מודרניים.

 

הגברת יכולת ושימושיות

מהנדסי מחשבים מטמיעים מחשבים במכונות ומערכות אחרות, בונים רשתות להעברת נתונים, ומפתחים דרכים להפוך מחשבים, למהירים יותר, קטנים יותר, ושימושיים יותר. מהנדסי מחשבים משקיעים מאמצים בשיפור היכולת של מחשבים "לראות" ו"לחשוב ".
הם עושים מחשבים שהם יותר ניידים, ואפילו משלבים מחשבים לתוך בדים, בגדים, וחומרי בנייה.

 

הגוף והנפש

הנדסת מחשבים עוסקת בניתוח ופתרון בעיות מוכוונות מחשבים. מהנדסי מחשבים מבינים את החומרה ואת התוכנה של המחשב. זה מאפשר להם לבחור את הפתרון שהוא טוב ביותר, ולא רק את הפתרון שהם מכירים. לפעמים התשובה ליעילות תכנית היא שינוי במחשב עצמו. לפעמים זה זול יותר ומהיר יותר לשנות את התוכנה מאשר החומרה. הידע של שניהם "הגוף" ו "המוח" של מחשב מאפשר למהנדסי מחשבים לעבוד ברמה המיקרוסקופית ובקנה מידה גדול ומערכתי.


התמחויות

תחום המחשוב הינו נרחב וישנו מגוון רחב של נושאים בהם ניתן להעמיק את הידע. נושאי התמחות לדוגמא:
עיבוד אות ותמונה – איתור מידע הטמון באותות קוליים ובתמונות, באמצעות ביצוע פעולות מתמטיות מתאימות.
תקשורת מחשבים -  להעמיק ולהרחיב את הידע בתקשורת מבוססת אינטרנט, בדגש על רשתות אלחוטיות וסלולריות ועל בטיחות ומולטימדיה.
מערכות תוכנה - להקנות ידע במודלים לייצוג נתונים ובדרכים למימושם במערכות תוכנה.
מערכות רפואיות - להקנות ידע בסיסי בפיזיולוגיה (הדרוש לתחום הנדסת מערכות רפואיות), במדידת תופעות פיזיולוגיות ובהכרת עקרונות בסיסיים של מערכות דימות ברפואה.

 

קריירה

תהליך ההפיכה למהנדס מחשבים, הינו תהליך ארוך (לפעמים גם מייגע) אשר מתחיל מהוצאת ציון טוב במבחן פסיכומטרי או שיפור בגרויות במכינה, וממשיך בלימודים מפרכים במוסד אקדמאי מוסמך. ניתן להקל וללמוד למבחן הפסיכומטרי בעזרת טיפים מחברים שעשו את הבחינה או לבחור מכון אשר יכשיר אתכם לבחינה. במידה וחבר או בן משפחה עשה קורס בעברו, כדי לקבל המלצות לקורס פסיכומטרי יעיל ומקצועי אשר יתרום ויקדם אתכם לקראת הבחינה.

פרויקט הגמר היישומי של הסטודנטים, מתבצע בשנה האחרונה ללימודים, בתוך קשת רחבה של חברות. בפרויקט הסטודנטים מציעים פתרון לבעיה הנדסית או מחקרית מחזית הידע הטכנולוגי באמצעות מיומנויות, ידע וכלים שרכשו בלימודיהם. הפרויקט מונחה ומלווה על ידי אנשי סגל ואנשי תעשייה בכירים, ובכך מסייע לקליטתם המהירה של בוגרי התכנית בשוק העבודה.

בוגרי הנדסת מחשבים מגיעים לרוב, על פי סקרי שכר, למשכורות הגבוהות ביותר.
התעשיות האופייניות אשר מגייסות מהנדסי מחשבים, כוללות שירותים פיננסיים, יצרני מחשבים, חברות כימיקלים, קבלנים ביטחוניים, ייעוץ, תחבורה, תעשייה ומוצרים צריכים. מהנדסי מחשב הם מוצלחים לא פחות בחברות רבות לאומיות גדולות וחברות הזניקו קטן.