בית תוכנה, פיתוח תוכנות

מה הוא בית תוכנה?

בית תוכנה הוא חברה המשלבת מספר רב של שירותים ופתרונות טכנולוגיים תחת קורת גג אחת. מדובר בחברה מקצועית, שיכולה לספק למספר רב של לקוחות פתרונות בנושאי מחשוב, טכנולוגיה ותוכנה, באמצעים דיגיטליים שונים. הפתרונות מיועדים לתחומי האינטרנט, והתוכנות או האביזרים הדיגיטליים. החברה מפתחת לפי הצורך תוכנות ייעודיות עבור הצרכים הטכנולוגיים של הלקוחות שלה. בתי תוכנה לדוגמה הם קונסיסט (ישראל) פתרונות בתכנה ובמחשוב בע"מ, אלעד מערכות תוכנה בע"מ, ובית התוכנה מטריקס IT.
 

מהי החשיבות שיש כיום לבית תוכנה?


כיום, בעידן האינטרנט, יותר ויותר פעולות בחיי היום יום נעשות תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים מסוגים שונים. למשל, אמצעי הפרסום והשיווק של מוצרים ושירותים רבים מתמקדים באינטרנט. יותר ויותר שירותים ניתנים ונקנים אונליין, כמו גם מוצרים רבים הנמכרים ונקנים דרך רשת האינטרנט. הסביבה הציבורית נהפכת ליותר ויותר טכנולוגית, עד כדי כך, שעסקים, חברות ובעלי מקצוע שאין להם דריסת רגל טכנולוגית עלולים למצוא את עצמם הרחק מאחור.
בית תוכנה מכיר בחשיבות הרבה שיש לאמצעים הדיגיטליים האלה לבתי עסק רבים, ולכן הוא מוכן ומסוגל לספק להם את המענה הדרוש להם. כך למשל, הוא יכול לפתח עבורם תוכנות ייחודיות, או לתת בידם אמצעים משלימים לצורך בנייה ותפעול של הסביבה האינטרנטית החשובה כל כך לפעילויות עסקים כיום.
 

בית תוכנה בתחום הסלולר


תחום נוסף הצובר תאוצה רבה בשנים האחרונות הוא הסביבה הדיגיטלית של הסלולר. טלפונים סלולרים חכמים (Smartphones - סמטארפונים) נהפכו למראה שבשגרה, ולא לעניין למעטים יודעי דבר. הם גרמו להאצת המהפכה האינטרנטית, ולעליית הצורך בקשר דיגיטלי חזק בין בתי עסק ללקוחותיהם. עניין זה הפך את בתי התוכנה לחשובים עוד יותר עבור חברות מסחריות ועסקים רבים. אפליקציה מוצלחת יכולה להזניק עסק קדימה ולייצב אותו בחזית הקדמה הטכנולוגית. בהתאם, עסקים בלי אפליקציה או אתר מוצלח, יכולים להיפגע חמורות מלקוחות שלא יכירו אותם או שלא יקנו מהם מוצרים בגלל חוסר נגישות.
 

הקשר בין אפליקציות לאתרי אינטרנט


אפליקציה היא תוכנה המיועדת באופן ספציפי למכשירים סלולריים חכמים. מדובר לפעמים בתחליף אתר אינטרנט, אך לעיתים קרובות מדובר בהשלמה לאתר אינטרנט קיים. בתי עסק רבים מחליטים להקים אתר אינטרנט ולפתח אפליקציה בו זמנית. שני אלה משלימים זה את זה, כאשר הם מהווים אמצעי נגישות חשובים מאוד ללקוחות הפוטנציאליים והקיימים של העסק.
בתי תוכנה מספקים את שני המוצרים האלה, אתרי אינטרנט ואפליקציות, ויכולים ליצור ממשק יעיל ביניהם. כל חברה מסחרית או בית עסק יכולים להקים או לתחזק את המוצרים האלה דרך בתי התוכנה המתאימים לכך. יש חשיבות רבה לתחזוק שלהם מפני שאתר או אפליקציה שאינם מתעדכנים בתדירות גבוהה ואינם רלוונטים, כאילו הם אינם קיימים כלל וכלל.