בית תוכנה, פיתוח תוכנות

מהם הדברים הדרושים לבניית אתר חדש

בימינו בניית אתרים חדשים הפכה להיות מיומנות דיי בסיסית, בעזרת מערכות ניהול תוכן או תבניות מוכנות זו ממש פעולה שכל אחד יכול לעשות. יצרנו מדריך שמתאר מה צריך עבור בניית אתר חדש.

1. דומיין - ראשית עלינו לרכוש כתובת לאתר, בחירת הדומיין צריכה להיות רלוונטית לתוכן האתר למטרות קידום האתר וכן לנוחיות הלקוחות. דומיין הוא בעצם הכתובת הרשמית של האתר ודרכו יכולים לקוחות להגיע אל האתר. בחירת שם הדומיין היא אינה פשוטה ויש לחשוב עליה בכובד ראש היות והדומיין ילווה אותנו לאורך זמן רב.

2. שטח אחסון - שרת האחסון הוא השלב הבא בבניית אתר, ותפקידו לאחסן את כל הקבצים, דפים, תמונות וטקסטים שהאתר מכיל (לרוב נקרא שרת בענן). באמצעות שרתי האחסון האתר הופך להיות נגיש לכולם וכך לקוחות יכולים להיכנס לאתר בכל שעה ובכל מקום. ישנן חברות רבות שמציעות שרתי אחסון אתרים, בין אם הן חברות ישראליות או חברות מחו"ל. יש לבחור את חבילת האחסון בהתאם לסוג האתר ולגודלו, על מנת לחסוך כסף. לבחירת שרת האחסון חשיבות מכרעת הן במהירות עליית האתר והנוחות למשתמשים והן בפן של קידום האתר.

3. מערכת - יש לבחור מערכת לניהול האתר ובנייתו. אחת המערכות הפופולאריות ביותר היא וורדפרס. מערכת זו ודומותיה, הן מערכות שיוצרות את השלד לאתר ומשתמשות בתבניות שונות וגמישות להתאמה של האתר לצרכים של בעל האתר. במערכת ניהול תוכן, נכניס את כל הטקסטים, התמונות והמידע של האתר שלנו, כלומר כל התוכן של האתר יוזן למערכת. הייתרון של מערכות אלה הוא שהן מאוד ידידותיות למשתמש ולכן גם מי שאינו בונה אתרים בשגרה יכול להסתדר וללמוד את המערכת.

4. תבנית - ישנו מגוון אין סופי של תבניות לבניית אתרים במערכות ניהול תוכן. מומלץ לבחור את התבנית הקרובה ביותר לתוצר שאנו רוצים וכך לערוך בה מינימום שינויים והתאמות. התבניות מגוונות ומרשימות, ישנן מורכבות יותר או פחות.

5. תוכן - הגיע הזמן להכניס את כל התוכן לאתר, בין אם טקסט, תמונות, לינקים, מוצרים או כל שעולה על דעתכם. לתוכן יש חשיבות בנושא קידום האתר, ותוכן רלוונטי ומתעדכן יכול להעלות את הדירוג של האתר במנועי החיפוש, לכן יש לשים לב כאשר אנו מזינים תוכן לאתר שלנו.

6. עיצוב - עיצוב האתר מושפע בחלקו מהתבנית שבחרנו ובחלקו מהתמונות והצבעים של האתר. כדי לבנות אתר נעים, ידידותי ומושך את הלקוח, יש לשים דגש רב על העיצוב, הגוונים, התמונה הכוללת והאווירה שיוצר האתר.