בית תוכנה, פיתוח תוכנות

למה כדאי להשתמש במחשוב ענן?

אנשים אשר שואלים את עצמם מה היתרונות של מחשוב ענן ומדוע כדאי לעבור אליו אינם יודעים מהו מחשוב ענן. מאמר זה יגולל את כל היתרונות של שירות זה וזאת על מנת שכל אחד מהקוראים יוכל לקבל את ההכרעה הנכונה לו באם להישאר עם שירותי המיחשוב הקיים שלו או שמא כדאי גם לו כמו להרבה אחרים לעבור אל שיטה אשר נקראת 'ענן'.

 

שרת יעודי או ענן?

השאלה העיקרית של ארגון או חברה צריכה להיות האם כדאי להשאיר את כל הקבצים הממוחשבים על שרת יעודי, כלומר שרת אותו ניתן לראות ולחוש וזה אשר בדרך כלל מאוחסן בחווה כלשהי של שרתים או לבחור להעביר את כל הקבצים אל מחשוב ענן, כלומר שרת וירטואלי אשר מאפשר גמישות גדולה יותר המלווה ביתרונות רבים יותר מאשר אחסון בשרת הייעודי, דבר אשר היה נהוג עד כה. חשוב לדעת כי ההבדלים המשמעותיים באים לידי ביטוי בדברים הבאים:

  • רמת אבטחה - מחשוב ענן מספק ללקוח רמת אבטחה גבוהה מאוד. ניתן לגבות את כל האינפורמציה בצורה יעילה ולשלוף אותה בכל עת מהשרת. בנוסף, ניתן לומר כי רמת האבטחה הגבוהה מקטינה את הסיכונים מהם חושש כל עסק.
  • התאמה אישית/גמישות - ניתן להתאים את השרת הווירטואלי אל צרכיו של הארגון. חשוב לקחת בחשבון כי בחירה בשירותי ענן משמע בחירה בשירות גמיש ביותר אשר יכול להתאים את עצמו לבית העסק על ידי הקטנה או הרחבה של נפח השרת.
  • חסכון - מחשוב ענן חוסך לעסקים בעלויות, דבר אשר משפיע על החלטתו של כל עסק. בניגוד אל השרת הייעודי בשרת הווירטואלי לא צריך לרכוש שום חומרה, תוכנות מיוחדות או לשלם עבור חשמל וזאת משום שכל השירות ניתן על ידי חברה חיצונית וכי השרת וירטואלי והחברה אחראית לו.

 

מישהו עובד בשבילכם

יש אפשרות לבחור האם מעוניינים שחברה חיצונית תדאג לכל האבטחה, הגיבויים והאינפורמציה אשר במחשבים של העסק או שמא אתם מעוניינים לנהל את כל העניינים בעצמכם על ידי שרת ייעודי. בחירה בשרת הייעודי מאפשרת לכל עסק לבחור באם הוא מעוניין לנהל את האחסון או באם הוא מעוניין לשכור את שירותיהם של מנהלי IT (בתוספת תשלום כמובן). לעומת זאת, בחירת מחשוב ענן משמע ניהול מרחוק של חברה חיצונית המספקת שירות זה. כאן הלקוח לא צריך לדאוג לקנות את החומרה והתוכנות, לשכור את שירותיו של איש מקצוע אשר ינהל את כל הקשור אל תחזוקת השרת וניהולו ועוד. הכל נעשה על ידי החברה החיצונית, דבר אשר מוביל להוזלת עלויות משמעותית ולחסכון עצום בזמן.

לסיכום, כיום יותר ויותר חברות עוברות אל מחשוב ענן וזאת משום היתרונות של שיטה זו. כאן, חשוב לבחור בחברה רצינית ואמינה אשר מאפשרת ללקוחותיה לקבל תמיכה במשך כל שעות היממה ומסוגלת לבצע התאמה מדויקת בכל שלב לצרכי העסק.


למידע נוסף על פיתוח תוכנה לבסיסי נתונים, מחשוב ענן ומחשוב - בקרו באתר של אריאל פיתוח תוכנה.