בית תוכנה, פיתוח תוכנות

כיצד פועלות מדפסות תלת מימד

מדפסות תלת המימד זו בעצם טכנולוגיה חדשה אשר חושפת אותך לעולם של אפשרויות בלתי נגמרות. אם בעבר בכדי לייצר צעצוע, דגמים וקונסטרוקציות בני האדם היו נאלצים לפנות למפעל המשתמש במכשור מיוחד, ניתן לומר שכיום כל אחד יכול לייצר שפע של דגמים מיוחדים בבית שלו. עם ההתפתחות המואצת של מדפסות תלת המימד האפשרויות שניתן להפיק מהן רק גדלות, וניתן לומר שכיום אפשר להכין גם אוכל ואף בתים בעזרת מדפסות כאלו. כך שרק הדמיון יכול להפריד ביננו לבין הדברים שניתן לייצר.

 

בשל המחירים הגבוהים של מדפסות אלו, וחוסר הנגישות שלהן לציבור הרחב, עולות אפשרויות מעניינות כמו השכרתן והמצאות של מדפסות זולות ככל שניתן. כל זאת בעצם במטרה להנגיש את הטכנולוגיה הזו לציבור רחב ככל שניתן.

 

עקרון הפעלה של המדפסת

מדפסת תלת המימד פועלת בצורה פשוטה למדי. אין זה משנה באיזה סוג של תוכנה אתם משתמשים או באיזה דגם של מדפסת. בכל המקרים מה שקורה זה שהמדפסת שלכם מקבלת הוראות כיצד להדפיס מהתוכנה בה אתם עושים שימוש. התוכנה בעצם מתארת את הצורה המדויקת של הדגם שעיצבתם, והיא שולחת אותו למדפסת בצורה כזו שתסביר לה כיצד להדפיס אותו כראוי.

 

המדפסת פועלת על ידי כך שהתוכנה שולחת את פרטי קובץ ה -  STL שלכם, כלומר הקובץ של הדגם התלת מימדי, ועל ידי כך היא מנתחת אותו לפרטי פרטים ומדפיסה אותו באופן מדויק להפליא וזהה בצורה מוחלטת לדגם התלת מימדי שהיה במחשבכם.

 

תוכנה להדפסה

בשוק ישנן לא מעט תוכנות אשר דרכן ניתן לייצר ולעצב דגמים תלת ממדיים מיוחדים אשר תוכלו להדפיס בסופו של דבר. אין ספק שאם אתם רק מתחילים עם כל העניין הזה, ואתם רואים את עצמכם משתמשים במדפסות תלת ממדיות בצורה חובבנית, תוכלו ליהנות משלל התוכנות שמוצעות בחינם בשוק. רק תיקחו בחשבון שלא ניתן לייצר איתן מודלים מורכבים למדי כפי שניתן לעשות בעצם עם התוכנות המתקדמות בשוק, שמחירן עשוי להגיע לאלפים רבים של דולרים.

 

השכרת מדפסות

בגלל המחיר הגבוה של מדפסות תלת מימד, כיום לאנשים רבים אין גישה לשימוש בהן, למרות היכולות המופלאות שהן טומנות בחובן. אם אתם רוצים לעשות שימוש במדפסת תלת ממדית, אך מבחינה כספית אין לכם יכולות לכך, אנו בטוחים שתשמחו לדעת שכיום ניתן ליהנות מאופציה של השכרת מדפסות.

 

למרות שניתן לשכור מדפסות תלת מימד, עדיין המחירים של ההשכרה יחסית גבוהים. אך בדומה לכל טכנולוגיה אחרת שמתפתחת כיום, אנו בטוחים שבשנים הקרובות המחירים הולכים רק לרדת עוד ועוד, עד שיהיו נגישות לכלל הציבור הרחב. כך שכמעט לכל אחד במדינת ישראל תהיה מדפסת כזו משל עצמו.