בית תוכנה, פיתוח תוכנות

רוצים שירות טוב – טפסו לכם על ענן

אחד הצלצולים המוכרים ביותר לבעלי סמארטפונים בכלל ואייפון בפרט הוא הצלצול המוכר של טלפון החוגה הפשוט והישן שכנראה עבור בעלי הסמארטפונים מהווה את הניגוד המוחלט לתחכום אותו מייצג המכשיר שברשותם. ואכן מאז ימי טלפון החוגה, זרמו בייטים רבים בנהר הרשת הווירטואלית, ועולם הטלפוניה השתנה עד לבלי הכר. בשנים האחרונות אחד השינויים המשמעותיים ביותר בעולם הטלפוניה היה המעבר לשירותי טלפוניה מבוססי אינטרנט (VOIP), והתבססות שירותי הענן האינטרנטיים. שינוי מהותי זה אפשר ביצוע שיחות בין אנשים מכל רחבי העולם כאשר הם למעשה נמצאים על אותה פלטפורמת חיבור, מה שביטל את עולם המושגים הישן של אזורי חיוג, חיוג לחו"ל ועוד שלל מושגים שנעלמו מחיי המשתמש הממוצע בטלפוניה הקווית.

אחד החידושים האחרונים בתחום, הוא שילוב שני התחומים ואיחודם ליצירת מרכזיות IP חכמות, הממוקמות על שרת "ענן" המאפשר למעשה לכל עסק להקים מרכזיה מתקדמת ביותר, ובעלת כל השכלולים המתקדמים ביותר, ללא צורך בתשתית תקשורת מסובכת, ושימוש בענן האינטרנטי כבסיס למרכזיית IP המסוגלת לבצע את כל הפעולות בעזרת חיבור אינטרנט פשוט.

 

במאה ה-21 עננים לא רק מורידים גשם – הם גם עונים לטלפון

נניח לרגע שאתם מקימים עסק קמעונאי כלשהו או שיש לכם כמות לקוחות גדולה, ואתם זקוקים למרכזיה שתוכל לנתב את השיחות הנכנסות לעסק, ישירות לשלוחות הרצויות, או לבצע ניטור איכותי של השיחות כדי לשפר את איכות העבודה של העסק. אתם יכולים לבחור בהתקנה של מרכזיה דיגיטלית מתקדמת, שתעלה לכם הון עתק, ותצריך השקעה לא קטנה בהכנת תשתיות מתאימות עבור כל השלוחות המתאימות, לרבות עשרות ומאות מטרים של כבלים וציוד תקשורת שתצטרכו להעביר בין המרכזייה לשרת ולשלוחות, או במקום זאת אתם יכולים לבחור במרכזיית IP  מתקדמת, שכל השירותים שלה הם מבוססי אינטרנט, ומבצעת את כל מה שאתם צריכים, לרבות אפשרות של פיתוח אפליקציות ייעודיות עבור העסק שלכם בלבד, בנוסף לכל מה שמבצעת מרכזיה פיזית, וכל מה שתזדקקו לו הוא חיבור אינטרנט איכותי למשרד שלכם.

עם מרכזיה כזו אתם יכולים להיות ממש כמו החברות הגדולות ביותר במשק, ולספק ללקוחות שלכם את השירותים המתקדמים והאיכותיים ביותר בשוק, כשלמעשה אין חשיבות למיקום המשרדים שלכם, לגודלם, או לתשתיות התקשורת שהונחו במבנה. הרעיון הוא כל כך פשוט ונוח, שכיום חברות רבות מוותרות על שוק הטלפוניה המסורתי, ועוברות לשירות מרכזיות IP מלא, וכל זאת בעלות של כמה עשרות שקלים לחודש לשלוחה, ללא צורך בתחזוקה פיזית, ללא תקלות פיזיות, וללא צורך בהשקעות גבוהות ועלויות נוספות הנוצרות עם השנים בתחזוקה של מרכזיות רגילות.