בית תוכנה, פיתוח תוכנות

חשיבות בחירת אחסון טוב ומתאים לבניית אתר

בעולם של ימינו, כלי השיווק העיקרי הוא האינטרנט, כך שבלי אתר אינטרנט כמעט בלתי אפשרי לקדם תהליכים שיווקיים מוצלחים. כחלק מתהליכי הבנייה, התכנות והעיצוב של האתר, יש לבחור מהו המקום הכי מתאים לאחסן אותו. חשוב לדעת, שלכל אתר אינטרנט חייב להיות שטח אחסון במקום כלשהו על מנת שהוא יוכל להתקיים ברשת. לבחירת האחסון לאתר יש חשיבות רבה, שכן יש לכך השפעה ישירה על מהירות הטעינה של האתר, אבטחת המידע וכן על היציבות והזמינות שלו באוויר.

 

מה זה אחסון אתרים?


אתר אינטרנט מורכב מקבצים רבים שקיימים באוויר ועל מנת שהאתר יהיה מרוכז במקום מסודר אחד, יש לאחסן אותו על גבי שרת, שעליו מרכזים את כלל המידע של האתר. ללא אחסון אתרים, הקבצים יישארו כפי שהם באוויר. בשלב בניית אתר יש גם לקנות שטח בו ניתן לאחסן את האתר כל עוד הוא קיים ברשת. כיום, יש בשוק היצע גדול של חברות אחסון אתרים באינטרנט, המציעות שטחי אחסון בגדלים שונים.


מה צריך לבדוק כדי למצוא אחסון טוב?


בשלב בחירת שרת אחסון עבור האתר שלכם, יש מספר דגשים חשובים שצריך להביא בחשבון:

נפח האתר: יש לבדוק מהו נפח האתר, שנגזר למעשה מסוג וכמות המידע שיש בו. כך, אתר המכיל מידע מסיבי דוגמת תמונות וסרטים רבים, יצטרך חבילת אחסון גדולה יותר מאשר אתר קטן ללא תכנים "כבדים".
היקף התעבורה: יש לבדוק מהי כמות הגולשים הצפויה לבקר באתר בזמן הקרוב. חבילת האחסון צריכה להתאים ולתת מענה לצפי של כמות הגולשים, כאשר יש הבדל בין היקף תעבורה של עשרות אלפי גולשים לבין אתר שיש לו היקף תעבורה של אלפי גולשים בלבד.
זמינות השרת: זוהי נקודה מהותית מאוד בתפעול האתר, כיוון שהיא משפיעה באופן ישיר על קידום האתר במנועי החיפוש השונים ובגוגל בפרט. במידה שקורית תקלה בשרת והאתר אינו זמין, מנועי החיפוש הסוקרים כל הזמן את האתרים, עלולים להוריד אותו במיקום מבחינת תוצאות החיפוש.
שירות לקוחות וזמינות: במידה שהאתר אינו עולה לרשת בשל תקלה, קריטי לקבל שירותי תמיכה מיידים מלאים וטובים מחברת האחסון. כדאי לקבל תמיכה טלפונית ולא רק תמיכה באמצעות דואר אלקטרוני.
עלות כלכלית: עלות אחסון אתרים היא הוצאה שוטפת מאוד גבוהה. ניתן לבחור בין אחסון האתר אצל חברות ישראליות או זרות, שלרוב מציעות חבילות זולות יותר.


לסיכום


בעת בנייה של אתר אינטרנט חדש, בין ההחלטות החשובות שיש לקבל, נוגעת לנושא של אחסון אתרים. ההחלטה היכן לאחסן את האתר שלכם, תלויה במספר גורמים ונקבעת בהתאם לצורכי האתר הספציפי. מומלץ לבחון לעומק ולשקלל את כל הגורמים השונים ובהתאם כדאי לבחור במקום אחסון אמין ומקצועי שישמור על האתר בצורה בטוחה בשרתים שלו.