בית תוכנה, פיתוח תוכנות

המשרד המודרני

התקדמות הטכנולוגיה עוד ועוד בכל שנה אינה פוסחת על עולם העבודה המשרדית. ככל שהזמן עובר, כך המשרד הופך להיות מודרני יותר ויותר ואת מקומם של הדברים אליהם כולנו התרגלנו, תופסת הטכנולוגיה.

 

מחשוב ענן

הדוגמא הטובה ביותר באה לידי ביטוי במחשוב הענן. בעבר, על מנת לעבוד על מספר מערכות במקביל ועל כמה מחשבים בו זמנית, היינו חייבים שבמשרד בו אנו עובדים יהיו מספר שרתים עליהם יופיעו התוכנות הרלוונטיות, ועדיין פעמים לא מעטות המערכות היו פועלות בעצלתיים. אותם שרתים גם זקוקים להחלפה בערך פעם בשלוש-ארבע שנים וכשאל זה יש להוסיף הוצאות של תחזוקה שוטפת דוגמת הוצאות על חשמל 24/7, הן על הפעלתו של כל שרת והן על קירורו, והוצאות אבטחה במידה ומדובר במידע מסווג שנמצא עליהם, עשויים להתקבל הפסדים כספיים גדולים. כיום, את מקומם של השרתים הללו יכול לתפוס שרת גדול שמקומו הוא בחוות שרתים, עליו ניתן לאחסן את כל המידע הרלוונטי של החברה ודרכו היא תוכל להתחבר ולעבוד במחשבים הפרטיים שלה. כך, גם מהירות העבודה תגדל וגם ההוצאות הכספיות יקטנו, שכן במקום להוציא כספים על כל שרת ושרת באופן אינדיבידואלי, ניתן לשלם רק סכום קבוע לחברה המאחסנת.

 

טלפון חכם, מדפסת חכמה לא פחות

עוד התקדמות שעבר המשרד המודרני לעומת המשרדים בעבר היא שיטת ההדפסה. אז נכון, מדפסת היא בכל מקרה נחלתם של המשרדים המודרניים יותר, שכן בעבר ההתנהלות הייתה גם ללא כלי שימושי זה, אך כיום כמעט ולא צריך את המחשב על מנת להדפיס חומרים. כל שיש לעשות הוא להתחבר לרשת האלחוטית תחתיה מוגדרת מדפסת מסוימת, לבחור את הקובץ הרלוונטי המופיע בטלפון החכם, בדרך כלל בתוך המייל, ומשם לשלוח להדפסה ולקבל את המסמך המבוקש. באמצעות דרך זאת ניתן למעשה להדפיס מסמך רלוונטי מכל מקום, ללא צורך בבקשות מיוחדות מאנשים שונים שישלחו את הקובץ המבוקש למייל זה או אחר, ומבלי להסתבך בשל בעיות בחיבורים בין המחשב למדפסת. כל שיש לעשות הוא להגדיר את מכשיר ההדפסה בטלפון, לשלוח באמצעות הרשת האלחוטית או ה-Bluetooth את הקובץ המבוקש ולקבל את המסמך.

 

Facebook או Google plus?

אך כמובן שגולת הכותרת של המשרד המודרני היא חיבור בין העובדים, אל העובדים ואל חברות אחרות ברשתות החברתיות דוגמת Facebook, Google plus, Linkedin ועוד. באמצעות חיבור אל כל הרשתות החברתיות הללו יוכלו העובדים ליצור קשרים האחד עם השני ועם לקוחות פוטנציאליים, הן בזמן העבודה והן בזמנם החופשי, כשכמובן שימוש ברשתות אלה בזמן העבודה יהיה בעיקר כדי ליצור קשרים עם לקוחות, והזמן החופשי יהיה העת המתאימה יותר כדי לדבר עם החברים לעבודה.